Biz Kimiz ?

Hakkımızda

 

Haberler ve Duyurular

 Isparta yurt denince akıla gelen bir yurt,Yeşilkonak Erkek Talebe Yurtları.Deneyimlerimizde bir aile işletmesi olan mekanımız talebelerin aradığı tüm özelliklere sahiptir.

Tel: 0 246 224 16 50 ISPARTA

Neden Yurt?
Isparta Yurt Seçimi !

Bizi seçenek faktörün avantajları
Isparta'da kira ücretleri kaloriferli bir daire için yakıt hariç en az 500 Tlden başlamaktadır.
Bu ücretlere vasati 50 ila 200 Tl arasında yakıt ödenmektedir.
Vasati elektrik ve su ve tüp ücretleri ayda 70 Tl civarındadır.
Kiralama esnasında depozito,peşin ve emlakçı giderleri hasıl olmaktadır.
Ayrı olarak haneye girerken yada çıkarken badana boya yaptırma zorunluluğu bulunup buda ciddi bir rakam ortaya çıkarmaktadır.
Kiralanacak odalar vasat bir şekilde dahi olsa döşemek zorunda kalırsanız en az 500-1000 Tl arasında bir ücret ödenecektir.
Bir evin vasati 4 kişi hesap edildiğinde aylık mutfak giderleri 400 Tl civarında olacaktır.
Evde ekonomik olabilmesi için en az 4 kişi kalma zorunluluğu hasıl olacak buda hane sahipleri tarafından pek sıcak karşılanmayacaktır.
4 kişinin varlığı ve ekonomilerinin tek yerden gelmemesi ödemelerde sıkıntılar çıkarıp bazı faturaların yada kiraların ödenmesinde güçlük çıkaracaktır.
Haneye gelen misafirlerin denetimsizliği ve gidiş saatlerinin yada kalma durumları hane içerisinde sıkıntılara ve huzursuzluklara sebep olacaktır.
Öğrencilerimiz belki de ilk sefer yapacakları ısınma bulaşık ve tamirat işlerini yanında derslere alışmakta zorlanacaklardır.
Öğrenciler evde kaldığı zamanda güvenliği sağlayacak sorumluluğu alacak kurumlar bulunmayacaktır.
Ev ortamında derslerde takılınan durumlarda ve bilgi alışverişinde bulunacak öğrencilerin azlığı sıkıntı yaratacaktır.
Ders çalışmasından sabah uyanmaya, derslere gidiş gelişten sosyal hayata kadar denetleyen ve yol gösteren bir mekanizmanın olması öğrencilere sıkıntı yaratacaktır.

YURT TERCİH EDİLİRSE
Öğrencilerimiz kendileri tüp vb.gibi ısınma ve mutfak aletleri kullanmayacaklarında hem güvenlik hemde ekonomik çıkarları olacaktır.
Öğrencilerimizden yurt fiyatları dışında rastgele bir talepte bulunulmayıp her imkandan faydalanması sağlanmıştır
Yurttaki tadilat onarım vb durumlar öğrenciyi ilgilendirmemekte patlayan ampul,kırılan kapı kolu görevlilerce değitirilmektedir
Öğrenci yurtta kullandığı eşya için ekstra para ödememekte ve dilediği malzemeyi kullanmaktadır.
Yurtlarda su,elektrik,tüp vb giderleri öğrencilerin yapmaması ceplerinde para olmasa dahi bu hizmetlerden sınırsız istifade etmelerini sağlayacaktır
Yurtta misafir barındırılmaması öğrenciyi bu konuda deşarj olacak çağrısız misafir ve istenmeyen insanların gelişini imkansız hale getirecektir.
Öğrencilerimiz paraları olsun yada olmasın kahvaltı, yemek,ısınma ve sıcak su hizmetlerinden istifade edecek, uzman ellerin yaptığı yemekler ve tatlılarla zengin bir menü tatmış olacak, kendileri bu işleri yapmak için uğraşmayacaklardır.
Yurtlarda her bölümden öğrencinin bulunması kalan öğrencilerimizin derslere daha da alışmalarını zorlanmaları durumunda destek almalarını kolaylaştıracaktır
Rastgele bir hastalık yada problemde yurt idaresinin ACİL müdahalesi kötü yada sıkıntılı neticelerin doğmasını engelleyecektir..
Yurt içerisinde rastgele bir din ve siyaset propagandasına izin vermiyor ve bu konuları hassasiyetle izliyoruz..